Олег Яремко: Приємно відзначити активну позицію мешканців Тернопільщини під час акції "Майбутнє лісу у твоїх руках"

Акція Держлісагентства України «Майбутнє лісу у твоїх руках» завершилася на Тернопільщині. Приємно відзначити те, що цьогоріч більше тисячі учасників взяли в ній участь та показали свою активну позицію й прагнення зробити Тернопільщину багатшою лісовими насадженнями.
Строки, відзначені на її проведення цьогоріч були дещо стисліші, порівняно з минулими роками, адже замість місяця (нагадаємо, що Акція проходила з 21 березня – Міжнародного дня лісів до 22 квітня – Дня довкілля) акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» тривала лише два тижні. Незважаючи на це, охочі приєднатися до благородної справи знайшли час та відповідально віднеслися до благородної справи – відновлення лісів Тернопільщини.
Учасниками цьогорічної Акції були шкільна й студентська молодь разом зі своїми педагогами й викладачами, шкільні лісництва зі своїми керівниками, представники влади різних рівнів, засоби масової інформації, керівник ГО «Екоальянс» Олександр Філь, та працівники ТОВ «Мост-Україна» на чолі зі своїм керівником Олександром Твердохлібом, а також мешканці навколишніх сіл, об’єднаних територіальних громад. 
Під час Акції її учасники здійснювали відновлення лісів шляхом посіву жолудя, створювали лісові насадження лісокультурами дуба звичайного, сосни звичайної, горіха чорного, дуба червоного. Всього за стислий період Акції здійснено посадку на 26 гектарах лісів. Відповідно висаджено майже 96 тисяч сіянців і саджанців.
Крім того, школярі та учні шкільних лісництв будували гнізда для птахів та розвішували шпаківні на лісових ділянках із метою боротьби зі шкідниками лісів, а також озеленювали свої школи, доповнювали дендропарки при своїх навчальних закладах в обласному центрі. А студенти Кременецького лісотехнічного коледжу та Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Шевченка взяли участь у прибиранні лісових ділянок уздовж доріг.
У природному заповіднику «Медобори» в рамках Акції створено алею з беріз та живопліт з саджанців граба для облагородження території біля «вікнин» – карстових лійок на околиці села Вікно. Зелену окрасу створювали сільський голова, працівники природного заповідника «Медобори» та школярі місцевої школи.
Було також проведено 9 ознайомчо-пізнавальних заходів на тему значення лісів, правила поводження під час відпочинку, важливість збереження зелених багатств нашого краю та основної функції лісівників – їх примноження.
- Це вже третя кампанія з висадки лісу «Майбутнє лісу у твоїх руках» у мене цього року (спочатку ми з представниками Української асоціації деревообробного обладнання «УАДО» висадили тисячі дерев на Київщині, а згодом добряче попрацювали на Львівщині), третя і особлива. Адже цього разу на запрошення приєднатись до ініціативи Тернопільської райдержадміністрації – дякую голові Олександрові Похилому – ми з колективом MOST-Україна висаджували майже 7 тисяч дубів на місці зрубу поблизу села Прошова Тернопільського району. 
Торік ми садили новий ліс, а цього разу відновлювали гектар зрубаного. Як на мене, вийшло дуже символічно. І знаєте, я вже уявляю, як за сто років ми зберемось на цьому місці і дивитимемось на нашу діброву.
Дякую ДП «Тернопільський лісгосп» Микулинецького лісництва за організацію нашої спільної доброї справи» – ділиться керівник ТОВ «Мост-Україна» Олександр Твердохліб на своїй сторінці в соціальній мережі.
- Тернопільська область не є надзвичайно лісистою, адже ліси займають 13,3% території. Тому нам важливо поліпшити цей стан і зробити все, щоб Тернопілля стало зеленим краєм України», – наголосив голова облдержадміністрації Степан Барна.
- Такі акції – яскравий приклад того, як кожен із нас може змінювати довкілля та дбати про майбутні покоління. Наш обов’язок – відновити ліс, примножити його, зробити наш край зеленим. І це, можливо, невеликий за обсягом, але щирий внесок у загальну справу, бо тільки спільними зусиллями можна зробити нашу область економічно, екологічно та духовно сильною та привабливою, ¬– додає голова обласної ради Віктор Овчарук.
 «Потрібно віддати належне лісівникам, які займаються лісорозсадницькою справою. Адже лісові господарства не лише заготовляють деревину, а й відновлюють лісові ділянки та створюють нові ліси. Навесні лісівничі заходи з лісовідновлення та лісорозведення становлять 90 відсотків від усього обсягу створення й відтворення лісів. І якщо обсяги відтворення лісів цьогоріч у нас практично не збільшилися, що є позитивною тенденцією і свідченням того, що й обсяги рубок у нас не зросли, то створення нових лісів цьогоріч у нас збільшаться на 150 гектарів. З 3,5 тисяч земель, підібраних лісогосподарськими підприємствами, уже на півтори тисячі виготовлено правовстановлюючі документи на землю, тож планується завершити виготовлення речових прав на весь обсяг підібраних ділянок до кінця поточного року. Разом із тим, ми переконані в тому, що намічені п’ятирічною Програмою розвитку лісового господарства Тернопільщини 500 гектарів нових лісів ми зможемо збільшити як мінімум удвічі, – наголосив начальник управління Олег Яремко.
Метою акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» є роз’яснення важливості створення й примноження лісових насаджень. Акція має ознайомчу мету, під час якої її учасники дізнаються більше про господарські функції лісівників. Створювати лісонасадження можна не лише на території лісового фонду. Це може бути окрема група створених зелених насаджень як в парку, так і на ділянці, де ліс не зростав, але, наприклад, громада має бажання створити у себе на території нову рекреаційну місцину, створити там лісок чи парк, чи облагородити прибережну територію річки чи ставка… 
Лісівники з задоволенням у цьому допомагатимуть. Власне, цьогорічне гасло Акції «Ліс та населені пункти» закликало всіх діяти не відокремлено, а разом, своїми активними діями робити нашу область зеленішою. До слова, під час Акції кілька територіальних громад уже приєдналися до неї та почали створювати зелені насадження. А для всіх, хто має бажання долучитися, але не встигнув це зробити, приємна новина – ця акція є довгостроковою. Тобто лісівники готові надавати як садивний матеріал, так і кваліфіковану допомогу фахівця-лісівника щодо здійснення його садіння. Головне – це ваше бажання і сприятливі погодні умови. 
- Щиро вдячний усім громадянам Тернопільщини за участь в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вірю в те, що спільними зусиллями ми збільшимо лісистість нашої області, - резюмує головний лісничий області Олег Яремко. 
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ