Клас пожежної небезпеки

Завантаження погоди...

Суразьке лісництво

Найцінніші високопродуктивні деревостани, історичний досвід ведення лісового господарства зосереджено в лісовому заказнику загальнодержавного значення «Суразька дача», площею 3864 га, корінні насадження якого є унікальними в лісовому фонді України. Він є взірцем відтворення високопродуктивних стійких дубово-ясеново-модринових деревостанів в суборевому типу лісу.
Суразьке лісництво розташоване в північно-східній  частині Тернопольської області на території Шумського району і межує з Рівненською і Хмельницькою областями. Наприкінці минулого століття територія лісів нинішнього Суразького лісництва входила до складу Кременецького надлісництва Холмсько-Волинського управління землеробства та державних маєтностей . Тобто становила державний лісовий фонд.
У 1897 році лісничим Кременецького надлісництва  був призначений випускник Санкт-Петербурзького лісового інститута, вчений-лісівник 2-го розряду Василь Георгійович Дубровінський. За його клопотанням в 1899 році було створене нове Суразьке лісництво, до якого увійшли дачі Суразька, Теремська (тепер Острізький лісгоспзаг) та Зелений Дуб. Як великий ентузіаст своєї справи В.Г. Дубровінський одразу із запалом взявся за піднесення культур лісництва. Тоді було  впорядковано квартальну сітку, за п’ять років збудовано садибу в урочищі Москалівка, вісім лісових кордонів. Створений базисний розсадник. У 1910 році споруджено нову садибу лісництва в урочищі Малинево, житлові будинки для працівників й розпочато будівництво лісової школи, яке закінчилось в 1913 році. Керувати нею було доручено В.Г. Дубровінському. У школі діяли два класи: лісівництва і геодезії. Щороку Суразька нижча лісова школа випускала 25 спеціалістів. Існувала вона з 1913 по 1918 рік. Після 1920 року Суразьке лісництво опинилося на території Польщі. А вже у 1939 році, після возз’єднання західноукраїнських земель з Радянською Україною, Суразьке лісництво відновлене і увійшло до Кременецького лісгоспу.
Лісництво складається з урочищ «Суразька Дача», «Зелений Дуб-1», «Зелений Дуб 2», «Березина», та «Туганів». Загальна площа лісництва 4887 га.
Лісові масиви лісництва представлені як численними сосновими, ялиновими, дубовими, так і змішаними сосново-грабовими, дубово-грабовими, дубово-ясеново-грабовими, дубово-модриновими та іншими насадженнями. Переважаючими породами є дуб звичайний та сосна звичайна. У лісництві працюють 13 чоловік, з них 10 працівники лісової охорони.
Не зважаючи на важкі умови господарювання в теперішній час, працівники лісництва докладають максимум зусиль для збереження і відтворення цінних високопродуктивних насаджень. Для посадки лісових культур використовується посадковий матеріал,вирощений в розсаднику лісництва з насіння ,що зібране на постійних лісонасіннєвих ділянках лісництва.
Для поліпшення якісного складу лісових насаджень у 2009 році проведено рубки на площі 116 га, при чому заготовлено понад 4000 м³ деревини. Великий вклад в створенні та збережені високопродуктивних деревостанів, за участю дуба звичайного, ясена звичайного, модрини європейської і сосни звичайної та інших цінних лісоутворюючих порід вніс лісничий Рачковський Георгій Ульянович, з 1 травня 1954 по 11 липня 1977 року. З 7-го листопада 2007 року лісництво очолює Ладан Степан Володимирович. Із середини січня 2019 року лісництво очолює Ладан Володимир Володимирович.