Клас пожежної небезпеки

Завантаження погоди...

Почаївське лісництво

Почаївське лісництво засноване у 1939 році. До того часу частина лісів була в приватному користуванні, частина належала монастирю, частина лісів були державними. 
Першим лісничим був Герасимчук Григорій Устинович, який працював на цій посаді до 1949 року. Згодом був засуджений на 25 років тюремного ув´язнення за зв´язки з УПА.
З 1959 і до 1975 року лісничим працював Канський Петро Васильович. За час його роботи збудовано лісові кордони, побудовано нову контору лісництва, запроваджено плантаційне вирощування дуба червоного, модрини європейської, створено дослідні ділянки дугласії Мензіса.
З 1975 до 1983  керував лісництвом Олексій Дмитрович Панчук, який започаткував створення лісо насіннєвих плантацій дуба черешчатого.
З 1983 по 2010 лісничим був Штогрин Микола Олександрович. За ці роки проведено капітальні ремонти контори лісництва, збудовано нові гаражі, проведено капітальні ремонти лісових кордонів, збудовано п’ять кілометрів лісових доріг, проведено роботи по плантаційному вирощуванню лісових культур дуба червоного, горіха чорного, дугласії та модрини.
Створення лісових культур дуба черешчатого переведено на крупно посадковий матеріал, частину, на посів жолудя. За час існування Почаївського лісництва створено близько 2.5 тис.га захисних насаджень, на неугіддях, ярах та балках. Лісництво щорічно проводить посадку лісових культур в державному лісовому фонді на площі близько 25га, у ярах і балках -15-20 га. Догляд за молодняками щорічно проводиться на площі близько 80 га. Заготівля лісу від суцільних рубок -3200 м³ санітарних-4500 м³.
Не можна не згадати ветеранів лісництва,які своєю працею примножували лісові багатства краю. Це династія Молінських, з якої першим присвятив своє життя роботі у лісі Тук Іван Данилович (він працював із 1939 по 1950 роки), згодом його зять Молінський Іван Карпович також обрав професію лісника і працював у лісництві з 1950 по 1975 роки, а з ним і його син Василь Іванович обрав професію лісівника і з 1969 по 2010 працював майстром лісу.
Крім цієї славної династії не можливо не згадати і інших ветеранів лісництва. Це лісники Ладюк Федір Лаврентійович, Шатківський Петро Степанович, Юхимчук Петро Миронович, Марчук Василь Іванович, Штогрин Андрон Гордійович, Любий Василь Арсенович, Кравчук Леонід Омелянович, об´їзчик  Бойко Микола Кіндратович, помічник лісничого Левадний Андрій Іванович та бухгалтер Лесик Іван Семенович.
На сьогоднішній день віддають усі свої знання ,вміння та досвід роботи лісам лісництва старший майстер Бобрик Мефодій Васильович, майстри лісу, Кулька Василь Андрійович, Драч Микола Васильович, трактористи Хоміцький Олександр Васильович, Хімюк Валерій Олексійович, лісоруби Чорнобай Дмитро Миколайович, Карпець Руслан Володимирович.
З листопада 2011 року лісництво  Почаївське очолював Босак Юрій Васильович.
З березня 2017 року призначений  Мордас Тарас Васильович.
На даний час лісництво очолює Вуйків Григорій Михайлович.